مایکروسافت چهارمین خریدار بزرگ تراشه‌های بی‌سیم در جهان می‌شود


تاريخ خبر: 1392/08/25به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت مایکروسافت طی سال 2014 میلادی به هشتمین خریدار بزرگ تجهیزات OEM در جهان تبدیل می‌شود و این طور که مرکز تحقیقاتی IHS توضیح داده است، این شرکت طی سال جاری میلادی رتبه 13 و طی سال 2012 میلادی رتبه پانزدهم در جهان را در اختیار داشت.

پیش‌بینی شده است که شرکت مایکروسافت طی سال آتی میلادی بیش از 5.9 میلیارد دلار در حوزه ابزارها و محصولات نیمه‌رسانا سرمایه‌گذاری کند که این رقم برای سال 2012 میلادی تنها 3.55 میلیارد دلار و برای سال جاری 3.78 میلیارد دلار گزارش شده بود.

لازم به ذکر است که میزان سرمایه‌گذاری‌های مایکروسافت در حوزه محصولات نیمه‌رسانا طی سال‌های 2012 و 2013 پیش از خرید مایکروسافت بوده و این در حالی است که سرمایه‌گذاری‌های آن برای سال 2014 پس از خرید شرکت نوکیا صورت می‌گیرد.

واگذاری شرکت نوکیا به مایکروسافت باعث خواهد شد تا بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزار در جهان 2 میلیارد دلار بر مجموعه سرمایه‌گذاری‌های سالانه خود در حوزه محصولات نیمه‌رسانا بیافزاید.

همچنین گفته شده است که طی سال 2014 میلادی شرکت مایکروسافت به چهارمین خریدار بزرگ تراشه‌های بی‌سیم در جهان تبدیل خواهد شد و این فعالیت‌های او در کنار گروه‌ شرکت‌های تولیدکننده تراشه شامل ZTE، ال‌جی، TCL و اریکسون انجام خواهد شد.

اگر شرکت مایکروسافت در سال 2014 عنوان چهارم در لیست بزرگترین خریداران تراشه بیسیم در جهان را از آن خود کند، در این زمینه پس از شرکت‌های اپل، سامسونگ و هوواوی قرار خواهد گرفت.چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : مایکروسافت چهارمین خریدار بزرگ تراشه‌های بی‌سیم در جهان می‌شود    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : مایکروسافت چهارمین خریدار بزرگ تراشه‌های بی‌سیم در جهان می‌شود   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.