امسال 1.8 میلیارد دستگاه گوشی در سراسر جهان فروخته می‌شود


تاريخ خبر: 1392/08/25


   

کارشناسان مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده‌اند که طی فصل سوم سال 2013 میلادی در مجموع 455.6 میلیون دستگاه تلفن همراه در سراسر جهان فروخته شده است.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این مرکز تحقیقاتی اعلام کرده است که فروش 455.6 میلیون دستگاه تلفن همراه در این دوره زمانی سه ماهه رشد 5.7 درصدی فروش این محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

در این دوره زمانی 55 درصد گوشی‌های فروخته شده را گوشی‌های هوشمند تشکیل دادند که این رقم بیشترین میزان و رکوردی تازه در این زمینه بود.

کارشناسان مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کردند که در فصل سوم امسال در مجموع 250.2 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به کاربران جهانی فروخته شد که این رقم رشد 45.8 درصدی فروش جهانی گوشی‌های هوشمند نسبت به فصل سوم سال 2012 را نشان می‌داد.

در این مدت آسیا پسیفیک بزرگترین بازار جهان برای فروش گوشی‌های هوشمند و معمولی بود. بررسی‌ها نشان داد که فروش گوشی‌های هوشمند در منطقه آسیا پسیفیک 77.3 درصدی و فروش گوشی‌های معمولی در آن 11.9 درصد افزایش یافت.

از دیگر مناطقی که با افزایش فروش گوشی‌ها مواجه شدند می‌توان اروپای غربی و همچنین آمریکا اشاره کرد که طی یک سال گذشته برای نخستین بار فروش گوشی در آن‌ها بیشتر شد.

مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که در سال 2013 میلادی در مجموع 1.81 میلیارد دستگاه گوشی در سراسر جهان فروخته می‌شود که این رقم رشد 3.4 درصدی فروش آن نسبت به سال 2012 را نشان می‌دهد.چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : امسال 1.8 میلیارد دستگاه گوشی در سراسر جهان فروخته می‌شود    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : امسال 1.8 میلیارد دستگاه گوشی در سراسر جهان فروخته می‌شود   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.