جلوگیری از چاقی با عکس‌های دیجیتالی و شبکه‌های اجتماعی


تاريخ خبر: 1392/07/13یک روش موجب می‌شود بدون آنکه غذای مورد نظر خود را بخورید، از چشیدن غذایی که عکس آن را تماشا کرده‌اید، خسته شوید که این بی‌اشتهایی از طریق حواس شما ایجاد می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سلولار – نیوز، کارشناسان به آن دسته از افرادی که در اطراف‌شان فردی چاق حضور دارد توصیه می‌کنند از غذاهایی که او می‌خورد عکس بگیرند و از طریق شبکه‌های اجتماعی تصویری این عکس‌ها را در اختیار وی بگذارند.

مطالعات جدید محققان دانشگاه Brigham Young نشان داد که تماشای بیش‌ از اندازه تصاویر غذاها می‌تواند اشتهای کاربران را برای خوردن غذا کمتر کند.

این مسئله باعث می‌شود فرد حس کند که به تازگی این غذاها را خورده است و در نهایت اشتهای او برای خوردن غذا کاهش یابد.

ریان الدر (Ryan Elder) مدیر این مطالعه و از استادان دانشگاه BYU در این خصوص گفت: «این روش باعث می‌شود بدون آنکه غذای مورد نظر خود را بخورید، از چشیدن غذایی که عکس آن را تماشا کرده‌اید، خسته شوید. این خستگی از طریق حواس شما ایجاد می‌شود. با این اتفاق شما هرگز سراغ غذای مذکور نخواهید رفت.

بر این اساس اگر شما عوض شبکه‌های اجتماعی تصویری از جمله Instagram هستید و در تمام طول روز به تصاویر سالادها و انواع غذاهایی که دوستان‌تان منتشر می‌کنند نگاه می‌کنید، به صورت ناخود آگاه در آینده از خوردن آن سالاد یا غذا منصرف می‌شوید.

 چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : جلوگیری از چاقی با عکس‌های دیجیتالی و شبکه‌های اجتماعی    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : جلوگیری از چاقی با عکس‌های دیجیتالی و شبکه‌های اجتماعی   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.