گوشی‌های هوشمند برای جوانان؛ رایانه‌های لوحی مخصوص میانسالان


تاريخ خبر: 1392/03/21بزرگسالانی که در اواخر دهه ۳۰ سالگی و اوایل دهه ۴۰ سالگی زندگی خود به سر می‌برند، بیش از بقیه سراغ رایانه لوحی می‌روند و در مقابل گوشی هوشمند برای آن‌هایی که بین ۱۸ تا ۳۴ سال دارند محبوب‌تر است.
 
از آنجایی که محبوبیت رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند این روزها بسیار افزایش یافته است، مرکز Pew Internet در یک مطالعه جدید نتایج جالبی در این زمینه به دست آورده که در برخی موارد عجیب و قابل ملاحظه است.

به گزارش فارس به نقل از کیو زد، این مرکز تحقیقاتی در مطالعه جدید خود به این نتیجه رسیده است که گوشی‌های هوشمند برای کاربران جوان محبوبیت بیشتری دارند و در مقابل آن دسته از افرادی که رایانه‌های لوحی از قبیل iPad اپل یا Nexus 10 گوگل را در اختیار گرفته‌اند در گروه سنی 33 تا 44 سال طبقه‌بندی می‌شوند.

در این بررسی مشخص شد که میانسالان بیش از دیگر اقشار جامعه تمایل به خرید رایانه‌های لوحی دارند و در مقابل جوانان بیشتر از بقیه علاقمندی خود را برای خرید گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهند. بر این اساس باید گفت که شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های الکترونیکی همراه باید سیاست‌های خود برای انتخاب اندازه نمایشگر را با سنین افراد سازگار کنند.

این بررسی نشان داد که طی سال گذشته تنها 18 درصد آمریکایی‌هایی که بیش از 18 سال دارند صاحب رایانه لوحی بودند که این رقم برای سال جاری به 34 درصد رسیده است.

علاوه بر این، در بین آن دسته از خانواده‌های آمریکایی که میانگین حقوق سالانه آن‌ها کمتر از 75 هزار دلار است، 56 درصد رایانه لوحی در اختیار دارند. همچنین آن‌هایی که مدرک دانشگاهی دارند نیز علاقه بیشتری به خرید این محصول نشان می‌دهد و تقریبا نیمی از کسانی که مدرک دانشگاهی گرفته‌اند، برای خود رایانه لوحی خریداری کرده‌اند.

گفته شده است بزرگسالانی که در اواخر دهه 30 سالگی و اوایل دهه 40 سالگی به سر می‌برند بیش از بقیه سراغ رایانه لوحی می‌روند و در مقابل گوشی هوشمند برای آنهایی که بین 18 تا 34 دارند محبوب‌تر است. بر این اساس گفته شده است که رایانه لوحی برای گروه سنی 33 تا 44 سال محبوبیت بیشتری دارند و 49 درصد از فارق التحصیلان دانشگاه‌ها هم سراغ این محصول رفته‌اند.

 چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : گوشی‌های هوشمند برای جوانان؛ رایانه‌های لوحی مخصوص میانسالان    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : گوشی‌های هوشمند برای جوانان؛ رایانه‌های لوحی مخصوص میانسالان   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.