سقوط آزاد ویندوز 8 ادامه دارد


تاريخ خبر: 1392/03/21نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد سیستم عامل لمسی مایکروسافت موسوم به ویندوز 8 از اقبال مناسبی برخوردار نیست.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از زد دی نت، گزارش تهیه شده توسط موسسه نت مارکت شیر نشان می‌دهد که فروش رایانه‌های شخصی به طور منظم رو به کاهش است و یکی از عوامل اصلی این مساله عدم اقبال به ویندوز 8 است.

در واقع  ویندوز 8 به دومین سیستم عامل شکست خورده مایکروسافت در سال‌های اخیر بعد از ویندوز ویستا مبدل شده است و اقبال چندانی را در میان کاربران رایانه‌های شخصی، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند ایجاد نکرده است.

هم اکنون ویندوز 7 از سوی 44.85 درصد از کاربران رایانه ها در سراسر جهان به کار گرفته شده و رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

بعد از این ویندوز ، ویندوز 12 ساله XP قرار دارد که از سوی 37.74 درصد از کاربران به کار می‌رود. ویندوز ویستا هم که هرگز ویندوز محبوبی نبوده با 4.51 درصد کاربر در رتبه سوم است.

در نهایت رتبه چهارم به ویندوز 8 رسیده که تنها از سوی 4.27 درصد از کاربران به کار می‌رود.

مقایسه دو مورد از نامحبوب‌ترین از ویندوزهای مایکروسافت یعنی ویندوزهای ویستا و 8 نشان می دهد ویندوز ویستا همیشه با اختلاف فراوانی محبوب تر از ویندوز 8 بوده است.

کارشناسان معتقدند، اگر ویندوز 8.1 بدون توجه به دغدغه های کاربران طراحی شده و ایرادات ویندوز 8 در آن برطرف نشود، با استقبال خوبی مواجه نخواهد شد.

 چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : سقوط آزاد ویندوز 8 ادامه دارد    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : سقوط آزاد ویندوز 8 ادامه دارد   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.