باتری جدید دستگاه‌های الکترونیکی 2 هزار برابر قوی‌تر از مدل‌ امروزی


تاريخ خبر: 1392/01/31محققان دانشگاه النویز در تلاشند محصولی به بازار ارایه دهند که 2 هزار برابر قوی‌تر از فناوری‌های قابل مقایسه امروزی است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فاکس‌نیوز، دستگاه‌های قابل‌حمل الکترونیکی طی دوره زمانی کوتاه حرکت رو به‌جلو قابل ملاحظه‌ای را انجام دادند.

این طور به نظر می‌رسد که حتی اگر گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی همه قابلیت‌ها را در خود جا داده‌ باشند، محدودیت‌هایی که هنوز در باتری آن‌ها وجود دارد، این دستگاه‌ها را از مسیر پیشرفت به عقب می‌کشد.

باید اعلام کرد که سرعت نوآوری در بخش‌های مختلف دستگاه‌های الکترونیکی همراه با میزان توسعه باتری این محصولات همسان نبوده است و کاربران همچنان مجبورند هرکجا که می‌روند شارژر خود را همراه ببرند.

محققان دانشگاه النویز در مرکز Urbana-Champaign در تلاشند تا با ارایه باتری لیتیوم – یونی جدید این روند را متحول کنند و محصولی به بازار ارایه دهند که 2 هزار برابر قوی‌تر از فناوری‌های قابل مقایسه امروزی است.

«ویلیام پی. کینگ» (William P. King) مدیر این تحقیقات گفت: «این یک روش کلی برای فکر کردن به باتری‌ها محسوب می‌شود. یک باتری می‌تواند انرژی را بیش از آنچه که هرکس تصورش را هم می‌کرد، ارایه دهد.

مغز متفکر رایانه‌ها طی چند سال اخیر کوچک شده است و اندازه باتری‌ها همچنان بزرگ است. این یک میکروفناوری است که می‌تواند تمام این قوانین را تغییر دهد».

این طور که گفته شده است، فناوری جدید انرژی ارایه می‌دهد که هنوز برای استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی سازگار نشده است البته باید توجه کرد این انرژی بسیار کاربردی است.

 چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : باتری جدید دستگاه‌های الکترونیکی 2 هزار برابر قوی‌تر از مدل‌ امروزی    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : باتری جدید دستگاه‌های الکترونیکی 2 هزار برابر قوی‌تر از مدل‌ امروزی   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.