ساخت نخستین دستگاه موبایلی ترکیبی گوشی هوشمند و رایانه لوحی


تاريخ خبر: 1392/01/31شرکت نوکیا در حال کار کردن روی نخستین دستگاه الکترونیکی دوکاره است که می‌توان آن را ترکیبی از گوشی هوشمند و رایانه لوحی دانست.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سلولار – نیوز، شرکت نوکیا در حال کار کردن روی نخستین دستگاه الکترونیکی دوکاره است که می‌توان آن را ترکیبی از گوشی هوشمند و رایانه لوحی دانست. این محصول که این روزها با نام پهبلت(Pahblet) هم از آن یاد می‌شود، بخشی از طرح گسترده نوکیا برای عرضه سری مختلف گوشی‌های هوشمند جدید این شرکت در اواخر سال جاری میلادی محسوب می‌شود.

یکی از منابع آگاهی که از برنامه‌های داخلی نوکیا اطلاع داشت به روزنامه فایننشال‌تایمز توضیح داد که قابل‌ملاحظه‌ترین محصول نوکیا در این زمینه که بیشترین نوآوری در آن به کار رفته است مربوط به دستگاهی بین گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی می‌شود که در سری محصولات ویندوزی این شرکت موسوم به Lumia به تولید می‌رسد.

شرکت مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد که قصد سازگاری سیستم‌عامل ویندوز 8 را با دستگاه‌های به‌اندازه فبلت دارد که می‌توان این خبر را با فعالیت جدید نوکیا مرتبط دانست.

در همین راستا، شرکت نوکیا در نظر دارد نخستین گوشی هوشمند Lumia با قابلیت پشتیبانی از فناوری دوربین دیجیتالی PureView را در آینده نزدیک روانه بازار کند و حسگر 40 مگاپیکسلی را به گوشی‌های هوشمند خود بیفزاید.

در گزارش روزنامه فایننشال‌تایمز آمده است که این سری از محصولات نوکیا از ماه ژوئیه برای فروش وارد بازار جهانی می‌شوند که این خبر شایعات جدید منتشر شده مربوط به عرضه گوشی هوشمند جدید نوکیا در ماه می را تایید می‌کند.
 چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : ساخت نخستین دستگاه موبایلی ترکیبی گوشی هوشمند و رایانه لوحی    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : ساخت نخستین دستگاه موبایلی ترکیبی گوشی هوشمند و رایانه لوحی   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.