قطع پشتیبانی از تراشه های ۳۸۶ توسط کرنل لینوکس


تاريخ خبر: 1391/09/27 لینوس توروالدز تایید کرد که کرنل لینوکس از این به بعد از پردازنده های موسوم به 80386 پشتیبانی نخواهد کرد.پردازنده های معروف به 386 به سال 1985 بر می گردد که برای اولین بار در پی سی های کامپک و آی بی ام آن زمان ، دنیای کامپیوتر را در آن دهه تکان داد و جزو بهترین سخت افزار ها شناخته شد.
386 تا 33 مگاهرتز را جواب مب داد و ویندوز 3.1 روی آن نصب می شد.بعد از آن 486 و پردازنده پنتیوم به بازار آمد و 386 از رده خارج شد. اینتل تا سال 2007 انرا می ساخت.
توروالدز اطلاعات بیشتری را در این باره در وبلاگ خود منتشر کرده است. فقط این نکته را یاداوری کرده که پیچیدگی هایی که 386 روی دوش برنامه نویس لینوکس کار می انداخت بعد از این دیگر وجود نخواهد داشت.
 
(گفتنی است لینوس بندیکت توروالدز (به سوئدی: Linus Benedict Torvalds؛ (زاده 28 دسامبر 1969 در هلسینکی فنلاند) یک مهندس نرم‌افزار فنلاندی است که به خاطر آغاز و توسعهٔ هسته لینوکس و همچنین نرم‌افزار گیت شناخته می‌شود. او پس از چندی معمار ارشد پروژهٔ هسته لینوکس شد و هم‌اکنون مسئولیت هماهنگ کنندهٔ پروژه (هسته لینوکس) را بر عهده دارد.)
 چاپ خبر      ارسال به دوستان


برچسبها:
مقاله فناوری اطلاعات : قطع پشتیبانی از تراشه های ۳۸۶ توسط کرنل لینوکس    تازه های دنیای فناوری اطلاعات : قطع پشتیبانی از تراشه های ۳۸۶ توسط کرنل لینوکس   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2019 IT Channel. All Rights Reserved.