تاريخ خبر: 1392/07/13

لزوم افزایش حضور زنان در صنعت جهانی فناوری اطلاعات و ارتباطات
از بین 1000 زنی که مدرک کارشناسی یا دیگر مدارک دانشگاهی در اختیار داشتند، تنها 29 نفر اعلام کردند که یک مدرک تحصیلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) دارند و در مقابل 95 مرد این مدرک را در اختیار داشتند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سلولار – نیوز، از بین 1000 زنی که مدرک کارشناسی یا دیگر مدارک دانشگاهی در اختیار داشتند، تنها 29  نفر اعلام کردند که یک مدرک تحصیلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات(ICT) دارند و در مقابل 95 مرد این مدرک را در اختیار داشتند.

مطالعه جدید کمیسیون اروپا در مورد فعالیت‌های زنان در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات نشان داد که افزایش علاقمندی دختران به نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی و همچنین افزایش حضور زنان در مشاغل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند مزایای فراوانی برای صنعت دیجیتال، جامعه زنان و اقتصاد اروپا به همراه داشته باشد.

در این بررسی همچنین مشخص شد که در بین 1000 زن تنها 4 نفر از آن‌ها در نهایت وارد صنعت ICT شده‌اند و در این حوزه مشغول به کار هستند.

مطالعه جدید کمیسیون اروپا نشان داده است که تنها 19.2 درصد از واحدها و سازمان‌های فعال در حوزه ICT مدیر زن دارند و در مقابل، 45.2 درصد از سازمان‌های غیر فناوری که در حوزه ICT فعالیت نمی‌کنند، نیز با مدیریت زنان اداره می‌شوند.