آموزش طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) (Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP))

فرض Ù…ÛŒ کنیم Ú©Ù‡ WampServer  را دانلود نموده Ùˆ نصب کرده اید. این نرم افزار یک سرور بر روی کامپیوتر شما ایجاد Ùˆ در اختیارتان قرار Ù…ÛŒ دهد Ùˆ توسط آن Ù…ÛŒ توانید اسکریپت هایی را Ú©Ù‡ نوشته اید تست نمایید. اگر هنوز نرم افزار WampServer را دانلود نکرده اید Ù…ÛŒ توانید آن را از طریق لینک زیر دریافت کنید.

Download WampServer

اگر WampServer به درستی نصب شده باشد باید یک آیکون جدید در ناحیه سمت راست نوار وظیفه ویندوز (نزدیک ساعت) ظاهر شده باشد.

اگر بر روی این آیکون کلیک کنید منویی مطابق تصویر فوق ظاهر خواهد شد

از طریق این منو می توانید سرور خود را متوقف کنید ، از آن خارج شوید ، فایلهای راهنما را مشاهده کنید و صفحه تنظیمات نرم افزار را ببینید.

اگر بر روی Localhost  کلیک کنید صفحه ای مطابق Ø´Ú©Ù„ زیر نمایش داده خواهد شد.(Localhost به این نکته اشاره دارد Ú©Ù‡ سرور بر روی کامپیوتر شما نصب شده است)


با کلیک بر روی لینک phpinfo صفحه ای ظاهر می شود که نشان دهنده این است که سرور در حال اجراست و همه چیز برای اجرای اسکریپت های PHP شما آماده است


ذخیره کردن فایلهای PHP

هنگامی که شما یک صفحه PHP جدید ایجاد کردید باید آن را در فهرست WWW ذخیره کنید. برای این منظور شما باید در منو بر روی آیتم www directory کلیک کنید:


با کلیک بر روی منوی www directory  صفحه مرورگر ویندوز محتوای این فهرست را نمایش خواهد داد

فهرست www به معمول در مسیر زیر قرار دارد:

c:\wamp\www


Ùˆ شما باید اسکریپت های PHP  یتان را در این فهرست ذخیره کنید.


اجرای اسکریپت های PHP

فرض Ù…ÛŒ کنیم Ú©Ù‡ شما یک اسکریپت PHP  به نام test1.php  ایجاد کرده اید. برای اجرای آن در مرورگر وب خود Ø¨Ø§ÛŒØ¯ آدرس زیر را وارد کنید:
 

http://localhost/test1.php

وارد کردن Ø¢Ø¯Ø±Ø³ صفحه Ø¨Ù‡ شکلهای زیر اشتباه است Ùˆ اسکریپت شما اجرا نخواهد شد:

c:/wamp/www/test1.php

http://localhost/www/test1.php

 Ø§Ú¯Ø± اسکریپتهای خود را در فهرست www داخل فهرست دیگری قرار دهید. Ù†Ø­ÙˆÙ‡ فراخوانی Ùˆ Ø§Ø¬Ø±Ø§ÛŒ آن به Ø´Ú©Ù„ زیر خواهد بود:

http://localhost/folder_name/script_name.php

 

 

نظرات کاربران
  مریم   1394/09/23
پرسش  سلام ممنون از سایتتون اگه میشه آموزش کامل این نرم افزار رو برام ایمیل کنید با تشکر
  سولماز   1394/08/13
پرسش  ایکنش نارنجی رنگه سبز نیس مشکلش کجاست؟
  یزدانی   1394/07/09
پرسش  سلام Ùˆ خسته نباشید من نرم افزار ومپ سرور را نصب کرده ام ولی میخواهم اجرا کنم اجرا نمیشه پیغام خطا Ù…ÛŒ ده باید چیکار کنم تا مشکل ان رفع شود. با تشکر
  حانیه   1394/05/27
پرسش  سلام Ùˆ خسته نباشید من این نرم افزار Ùˆ نصب کردم اما رنگ ایکونش زرده Ùˆ اجرا نمیشه چیکارکنم اگه میشه سریع جواب بدهید ممنون
  مینا   1394/05/11
پرسش  سلام وقت بخیر یک فایل Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ با بانک اطلاعاتی دانلود کردم اگر امکان دارد طریقه اجرای فایل را با ومپ سرور به من آموزش دهید. با تشکر
1   2   3    »


نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با آموزش طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) از قسمت زیر ارسال کنید

 ارسال نظر :

نام: *
ايميل: *
نظر: *
كد امنيتي:           كد امنيتي
کراکترهای نمايش داده شده در تصوير را در فيلد كد امنيتي وارد كنيد.


برچسبها:
آموزش طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    مقاله طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    آموزش گام به گام طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    آموزش تخصصی طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    آموزش رایگان طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    آموزش تصویری طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    آموزش چندرسانه ای طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    مقاله کاربردی طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    آموزش حرفه ای طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)    آموزش فارسی طریق نصب Ùˆ استفاده از WampServer (ومپ سرور) در Ù¾ÛŒ اچ Ù¾ÛŒ (PHP)   
News Portal Designed & Powered By Eleworks . © 2017 IT Channel. All Rights Reserved.